משפט מסחרי

הקמת חברה ופירוק חברה

עו"ד מסחרי ומגשר מסחרי, אליסף גלאור מתמחה במתן ייעוץ וגישור משפטי בתחומי המסחר, החל מהקמת עסק או חברה, הכנת מסמכים וחוזים, ייעוץ משפטי שוטף לאורך חיי המיזם, כולל עריכת חוזים מסחריים בין המיזם ללקוחות, לספקים, למפיצים וסוכנים, עד לשלבי פירוק החברה.

הייעוץ המשפטי בתחום המסחרי מתחיל עם הקמת המיזם המסחרי: חברה או תאגיד והכנת הסכמי יסוד, נמשך לכל אורך חיי המיזם בייעוץ משפטי שוטף, בעריכת חוזים מסחריים המעגנים את ההסכמות בין החברה ללקוחות, ספקים, סוכנים ומפיצים, ועד להליכי פירוק חברה.

הקמת שותפות ופירוק שותפות – "כי טובים השניים מן האחד"

אליסף גלאור, עורך דין מסחרי מתמחה גם בהקמת ופירוק שותפויות עסקיות. שותפות היא התאגדות משפטית בין שותפים שמטרתם לנהל עסק יחדיו לצורך הפקת רווחים. לפיכך, יש לעגן את השותפות בחוזה המגדיר את היתרון היחסי ותפקידיו של כל שותף (שיווק ופרסום, מכירות, פיננסיים וכו'), על מנת שיביא למיקסום רווחי החברה.

עם זאת, לעיתים מתגלעים חילוקי דעות אישיים או עסקיים בין השותפים ולכן יש צורך בגישור מסחרי שיישב את הסכסוך באמצעות: יצירת הסכם שותפות מפורט ומסודר, תוך הגדרת תפקידו של כל שותף ונקיטת דרכים יצירתיות לקבלת החלטות.

במקרה הפחות טוב, בו הצדדים נחושים לפרק את השותפות כתוצאה מכשלון עסקי או חילוקי דעות אישיים, עליהם להסתייע בעורך דין מסחרי שבדרכי שלום, תוך מיזעור נזקים, יסייע לצדדים בפירוק השותפות. הסכם מסודר, המוסכם על הצדדים ומנוסח מבעוד מועד יסייע לעבור את שלב הפירוק בהצלחה רבה.

רכישת מניות ומכירת מניות

עסקאות במניות, הן סוגיה מורכבת הדורשת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין המומחה בתחום. לעורך דין מסחרי אליסף גלאור יש את הכלים והידע בכתיבת הסכמים, המסדירים את מכלול התנאים המסחריים והמשפטיים הנוגעים להעברת המניות, כולל הייעוץ, הליווי והליטיגציה המסחרית הנדרשת.

בהסכמי מניות חשוב לשים דגש על הנושאים הבאים: הגדרות הצדדים, אישורים שונים (דירקטוריון החברה או בעלי המניות), מועדי תשלום, סעיפי סודיות, זכויות סירוב (זכות סירוב ראשונה או זכות וטו בחברה), סעיפי אי תחרות וסנקציות בגין הפרת הסכם. 

אם הנכם מעוניינים בייעוץ משפטי מסחרי, הכולל ניסוח חוזים וניהול משא ומתן בנוגע להסכמים מסחריים, מיזמים מסחריים ושותפויות, מיזוג ורכישת עסקים או חברות, ליווי משפטי וייעוץ מול גופים משפטיים ורגולטורים, הגעתם לכתובת הנכונה.

משרד עו"ד ומגשר מסחרי אליסף גלאור ידאג להגן על האינטרסים שלכם ולקדם את יעדכם העסקיים.