צוואות וירושות

צוואות ירושות ויפו כח מתמשך

לתחום הצוואות והירושות הגיע עורך הדין גלאור אחרי שליווה משפחות רבות בניהול או מכירת העיזבון. כמו שכתב לב טולסטוי, משפחה עלולה להתגלות כעניין מורכב ומסובך ופעמים רבות קורה שמטענים ישנים מתפוצצים דווקא כאשר מימוש ירושה עומד על הפרק.

תכנון מוקדם של חלוקת העיזבון באמצעות צוואה, עשוי במקרים מסוימים לחסוך לבני המשפחה  עוגמת לב, כסף וסכסוכים. כמובן שגם צוואה צריך לדעת לערוך ברגישות ובחוכמה. עו"ד אליסף גלאור מתמחה בעריכת צוואות וייצוג של כל הצדדים הנדרשים (מוריש, יורשים, מיופי כוח ועוד). עורך דין גלאור מטפל גם בהיבטים הלוגיסטיים, כמו רישום, תשלומים ועוד. לזה אפשר לצרף את הנושא של עריכת יפוי כוח מתמשך, שבשנים האחרונות המודעות אליו הולכת וגוברת. מדובר בכלי  לתכנון מראש, במצב שבו לא יהיו כשירים לקבל החלטות. למשל, בעקבות הידרדרות מנטאלית, או תאונה. עורך הדין גלאור מוסמך  לערוך יפוי כוח מתמשך, עבור לקוחות הנדרשים והמעוניינים בכך.

התנגדות לצוואה ופסילתה

היבט נוסף של תחום הצוואות והירושות הוא התנגדות לצוואה. העילות הנפוצות להתנגדות לצוואה כוללות: היעדר כשירות המוריש, השפעת צד נוסף בכתיבתה ובעריכתה שלא בתום לב, וכן איסוף ראיות ועובדות לא תקינות.

לא נעים לגלות לאחר פטירת הקרוב שצוואתו אינה משקפת את הציפיות של היורש. ישנן דרכים לפסול צוואות וירושות או להתנגד להן, אך הן דורשות ניסיון רב, ידע מעמיק בתחום והרבה יצירתיות. עו"ד גלאור נותן מענה גם במקרים האלה.